Aktualności


2019-12-06

Konferencja na Ukrainie

Serdecznie zapraszamy  Państwa na III Konferencję pt. „Jagody i przetwórstwo: technologie i innowacje: - 2019”. Odbędzie się ona 12-13 grudnia 2019 roku na Ukrainie w Rivne (Równe).

To już III edycja tej konferencji. Skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli branży jagodowej i przetwórczej.
Program konferencji obejmuje przemówienia ukraińskich i zagranicznych ekspertów i praktyków, m.in.: prof. Leszek Orlikowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach wygłosi wykład pt.: „Choroby i szkodniki borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej - jak sobie z nimi radzić”.
Wystąpi również Tadeusz Kusibab - wygłosi prezentację zatytułowaną „Nasze 4-letnie doświadczenie na plantacji jagody kamczackiej”.

W programie konferencji znajdą się również przemówienia praktyków - właścicieli plantacji jagodowych oraz firm przetwórczych, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i ostrzegą przed błędami popełnianymi przez początkujących producentów.

Więcej informacji na www.

Serdecznie zapraszamy!
2019-11-14

Relacja z konferencji

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom III Konferencji Kamczackiej, która odbyła się 7 listopada 2019 roku za tak duże zainteresowanie i liczne przybycie.
    
    Konferencja cieszy się coraz większą popularnością. Wspierając tą inicjatywę (byliśmy jednym z głównych sponsorów) cieszymy się z ożywienia w tym temacie, gdyż w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 300 uczestników, w tym goście zagraniczni przybyli z 12 krajów świata! Można było napotkać nie tylko naszych najbliższych sąsiadów z Niemiec, Litwy, Ukrainy czy Białorusi, ale również z dalszych zakątków naszego globu – z Kanady czy Rosji ( z regionów Tomska i Nowosybirska). Swoją obecnością konferencję uświetnili też goście z Węgier, Słowenii, Szkocji oraz Wielkiej Brytanii. Tak szerokie zainteresowanie wskazuje na znaczny wzrost znaczenia tych owoców na rynku, nie tylko polskim, ale też światowym.
     W trakcie konferencji można było wysłuchać 14 prelekcji, podzielonych na trzy panele tematyczne. Jedną z nich - pt. „Obserwacje i wnioski po 4 latach uprawy jagody kamczackiej na plantacji firmy PLANTIN" wygłosiła Justyna Kusibab-Mruk.
    Niezwykle ciekawy temat poruszył dr Bob Bors z Uniwersytetu w Saskatchewan w Kandzie podkreślając wagę doboru odpowiednich zapylaczy dla uzyskania wysokiego plonu. Na kolejnym odczycie jego autorstwa można było się dowiedzieć jak rozwija się hodowla nowych odmian na Uniwersytecie w Saskatchewan. Dr Bors odwiedził również nasze laboratorium oraz szkółkę i plantację pod Krakowem. Był żywo zainteresowany oglądaniem „swoich dzieci” na każdym etapie produkcji, gdyż to właśnie większość z naszych kanadyjskich odmian wyszła spod jego ręki i jego zespołu w Saskatchewan.
    Jeszcze przed rozpoczęciem Konferencji Kamczackiej w Jachrance naszą młodą plantację jagody kamczackiej i samą firmę odwiedzili również goście z Rosji. Liczne grono naukowców oraz delegacja z jednej z największych firm przetwórczych w Tomsku (Sava) z zaciekawieniem zwiedzało również laboratorium. Odwiedzili nas: Viktor Karpov i Alena Chernenko (OOO TPK "SAVA", Tomsk), Viktor Safonkin oraz Olga Kharitonova Lysavenko (OOO SP "Severnii sad" - SAVA branch, Tomsk), Aleksandr Kanarskii i Liliia Khokhriakova (Research Institute, Barnauł), Dmitriy Briksin, Sergey Kiselev oraz Sergey Kolesnikov (OOO NPC "Agropisheprom", Miczuryńsk), a także Artem Sorokin (OOO "Rassvet").
     Wszystkim serdecznie dziękujemy za wizytę i spędzony wspólnie czas. Wzajemna wymiana uwag i doświadczeń jest dla nas bezcenna.

     Poza częścią konferencyjną można było spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami 23 firm na ich stoiskach. Nas można było znaleźć pod „wspólnym sztandarem” grupy IN- VITRO KUSIBAB, gdzie wystawiły się wszystkie trzy współpracujące firmy: Plantin, GOAKW i GOWSC.
    
     Jagoda kamczacka będąc jeszcze do niedawna zupełnie nieznaną rośliną w Polsce, wzbudza obecnie duże zainteresowanie wśród plantatorów. Wierzymy, że tego typu przedsięwzięcie, jakim niewątpliwie jest Konferencja Kamczacka jest doskonałą okazją do pozyskania najnowszej wiedzy o uprawie jagody kamczackiej, jak też poznania prognoz i perspektyw rozwoju dla tego owocu.

Do zobaczenia za dwa lata!
2019-10-17

III Międzynarodowa Konferencja Kamczacka 2019

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na III edycję Międzynarodowej Konferencji Kamczackiej, która odbędzie się 7 listopada 2019 roku.
miejsce: Hotel Warszawianka położonym w Jachrance (około 50 km na północ od Warszawy).
Wstęp na konferencję jest płatny - więcej szczegółów - TUTAJ.

Hotel Warszawianka
Jachranka 77
05-140 Serock

Program_konferencji

Zapraszamy!


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konferencji Kamczackiej, za tak duże zainteresowanie i liczne przybycie.
Do zobaczenia za rok!
2019-08-23

Flowers Expo 2019

Serdecznie zapraszamy do Moskwy na targi Flowers Expo 2019, które odbędą się 10-12 września 2019 roku.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr. M 203.

MVC "Crocus Expo"
143000 Moskwa
Rosja
2019-08-02

Zapraszamy do Warszawy!

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej firmy na 27. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE, która odbędzie się w Warszawie w EXPO XXI w dniach 5-7 września 2019 roku.

Tradycyjnie na naszym wspólnym stoisku będą obecne współpracujące z nami szkółki: Gospodarstwo Ogrodnicze Aleksandra Kusibab-Wyka i Marcin Wyka
oraz
Gospodarstwo Ogrodnicze Waganowice Paulina Kusibab-Popowicz i Mirosław Popowicz Spółka Cywilna

ul. Prądzyńskiego 12/14
Warszawa

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 1.57 w hali1.
2019-06-25

Dni Otwarte

Za nami Dni Otwarte. W tym roku cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszytkim licznie przybyłym gościom, którzy odwiedzili naszą siedzibę i zwiedzali plantację jagody kamczackiej. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować Państwa tą rośliną, a wizyta na plantacji zachęci Państwa do jej uprawy i propagowania.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!
2019-06-17

Zmiana planów!!!

W związku z zakazem ruchu ciężarówek na drogach w Polsce w dni świąteczne otrzymaliśmy informację od serbskiego przewoźnika, że kombajn, który jedzie do nas z Serbii dotrze do nas z opóźnieniem. Niestety wpłynie to na nasze plany - zmuszeni jesteśmy skrócić okres zbiorów.
Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o wyrozumiałość.

Niniejszym informujemy, że pokaz zbiorów jagody kamczackiej kombajnem odbędzie się w SOBOTĘ (22.06.2019) w godzinach 10.00-15.00.

Siedziba szkółki:
Muniakowice 100
32-090 Słomniki
50°17'31"N, 20°06'59"E

Serdecznie zapraszamy!!!
2019-06-13

Dni Otwarte 2019 - Wjeżdża kombajn

Mamy potwierdzenie przybycia ekipy z Serbii, więc z przyjemnością informujemy:
pokazy pracy kombajnu do zbioru owoców jagodowych Pana Marko Kokanović przeprowadzimy 21 i 22 czerwca.
Maszyna będzie pracowała w piątek od godziny 13.00 i w sobotę od godziny 10.00.

************************************************************************
W związku z tajemnicą handlową, na prośbę producenta kombajnu, prosimy o powstrzymanie się od nagrywania filmów oraz o fotografowania maszyny.
************************************************************************
 
Tak, jak już ogłaszaliśmy, na nasze Dni Otwarte zapraszamy w godzinach 7.00-15.00,
po wcześniejszym umówieniu się z Wojciechem Mrukiem (tel. kom. 510 125539).


Zapraszamy!
Siedziba szkółki:
Muniakowice 100
32-090 Słomniki
50°17'31"N, 20°06'59"E
2019-06-12

Popularność jagody kamczackiej rośnie

Popularność jagody kamczackiej rośnie, co można dostrzec nie tylko poprzez wzrost zainteresowania wśród naszych klientów, ale również widoczne jest to w pismach branżowych. Coraz częściej można spotkać wzmianki o tej "cudownej jagodzie" - http://latozborowkami.pl. Niezmiernie nas to cieszy, gdyż sami jesteśmy pod urokiem tych niezwykle zdrowych owoców.
2019-06-07

Dni Otwarte

Wreszcie rozpoczynamy długo wyczekiwane zbiory jagody kamczackiej!
Od poniedziałku (10.06.2019) zapraszamy Państwa na naszą plantację w godzinach 7-15, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Wojtkiem Mrukiem (tel. 510 125 539).
Serdecznie zapraszamy!
2019-05-31

Dni Otwarte 2019

Z niecierpliwością odliczamy czas do zbiorów jagody kamczackiej na naszej plantacji. Szacujemy, że owoce będą dojrzałe około połowy czerwca/lub w drugiej połowie czerwca. Wtedy to planujemy przeprowadzić zbiór przy użyciu kombajnu pneumatycznego, który przyjedzie do nas z Serbii.

Już dziś zapraszamy Państwa na Dni Otwarte w naszej firmie, kiedy to zorganizujemy pokazowy maszynowy zbiór, zwiedzanie plantacji oraz degustację owoców.
Ponieważ chcemy zorganizować Dni Otwarte w szczycie owocowania krzewów - o dokładniejszym terminie tego spotkania poinformujemy Państwa z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Serdecznie zapraszamy!

Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (510 125 539)
lub na e-mail: sekretariat@in-vitro.pl.

Siedziba szkółki:
Muniakowice 100
32-090 Słomniki
50°17'31"N, 20°06'59"E
2019-05-29

Piszą o nas

Otwarcie naszego nowego laboratorium iv vitro odbiło się szerokim echem w branży ogrodniczej.
Szczegółowa relacja z tego wydarzenia ukazała się m.in. Pod osłonami, ogrodinfo.pl  oraz w czasopiśmie Jagodnik: jagodnik.pl
2019-05-17

WIELKIE OTWARCIE LABORATORIUM !!!

10 maja nastąpiło oficjalne otwarcie nowego laboratorium in vitro w krakowskiej siedzibie naszej firmy.
W wydarzeniu tym towarzyszyli nam licznie przybyli goście, którym niniejszym dziękujemy za przybycie i uświetnienie swoją obecnością naszego święta.
Nowe laboratorium zostało zaprojektowane nie tylko z myślą o poprawie warunków pracy dla pracowników, ale również zostało wyposażone w nowoczesne technologie. Pozwoli nam to na jeszcze lepsze usprawnieniu procesu rozmnażania roślin. 
2019-03-13
Delegacja z Gruzji

Delegacja z Gruzji

Delegacja z Gruzji - Oficjalna wizyta Ministra Rolnictwa Autonomicznej Republiki Adżarii

W miniony weekend (8-10.03.2019) mieliśmy przyjemność gościć w naszych szkółkach oficjalną delegację z Gruzji, która przyjechała do Polski na zaproszenie Zarządu Województwa Małopolskiego. Odwiedzili nas Minister Rolnictwa Autonomicznej Republiki Adżarii pan Mamuka Turmanidze wraz z panią Tamarą Davitadze.
Wizyta rozpoczęła się udziałem delegacji w VII Konferencji Borówkowej w Jachrance. Następnego dnia nasi goście z Gruzji przyjechali do Krakowa, gdzie w sobotę rano, w Centrum Doradztwa Rolniczego odbyło się spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego panem Łukaszem Smółką oraz prelekcje z dziedziny nauki, hodowli odmian oraz produkcji roślinnej, które wygłosili:
- goście z Regionu Adżaria (Gruzja)
- prof. Katarzyna Turnau – Wydział Biologii UJ (MCB)
- dr hab. Aldona Meller-Bieniek – Instytut Botaniki PAN
- dr Jan Danek – Firma NIVA
- mgr inż. Tadeusz Kusibab – firma Plantin

Nasze firmy reprezentował pan Tadeusz Kusibab, który, podczas prezentacji „Rozmnażanie in vitro – technologia naszych czasów i przyszłości” omówił szczegóły tej metody rozmnażania roślin oraz przedstawił procesy produkcji i ich etapy w naszych szkółkach.
Po lunchu delegacja gruzińska wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego oraz środowiska naukowego odwiedziła nowe laboratorium firmy Plantin w Krakowie oraz nasze szkółki.


Pragniemy podziękować panu Kierownikowi Zespołu Rolnictwa w Departamencie Rolnictwa i Geodezji UMWM Krzysztofowi Jabłońskiemu oraz panu dr inż. Stanisławowi Fladze za zaproszenie nas do współpracy przy organizacji tego wydarzenia.


Ewa i Tadeusz Kusibab oraz Justyna Kusibab-Mruk (Plantin)
Aleksandra i Marcin Wyka (Gospodarstwo Ogrodnicze A.M. Wyka)
Paulina Kusibab-Popowicz i Mirosław Popowicz (Gospodarstwo Ogrodnicze Waganowice)
2019-02-25

Wywiad w \"Deutsche Baumschule\"

W lutowym numerze niemieckiego magazynu "Deutsche Baumschule" ukazał się wywiad z właścicielem firmy Plantin na temat jagody kamczackiej. Dr. Antje Lemke rozmawiała z Tadeuszem Kusibab o dużym potencjale tych owoców, o ich przyszłości na rynku, jak również o prowadzeniu samej plantacji jagody kamczackiej.
Fragmenty wywiadu zamieszczone zostały na stronie internetowej.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu.
2019-02-12

VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA BORÓWKOWA

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na VII edycję Międzynarodowej Konferencji Borówkowej, która odbywać się będzie 7 i 8 marca 2019 roku. W tym roku  nastąpiła zmiana lokalizacji - odbędzie się ona w Hotelu Warszawianka położonym w Jachrance nad Jeziorem Zegrzyńskim (około 50 km na północ od Warszawy).

Hotel Warszawianka
Jachranka 77
05-140 Serock

Program_konferencji   

Zapraszamy!
                          
2019-02-06

Zapraszamy do Berlina

Dzisiaj rozpoczęły się w Berlinie targi Fruit Logistica. Przez najbliższe trzy dni czekamy na gości w hali B, na stoisku D23.
Na wspólnym stoisku prezentują się trzy rodzinne firmy:
Plantin, Gospodarstwo Ogrodnicze Waganowice  i Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych borówką wysoką i jagodą kamczacką – oferujemy materiał szkółkarski z naszego laboratorium in vitro oraz szkółek kontenerowych.

Zapraszamy na degustację soku z jagody kamczackiej oraz liofilizowanych owoców tego przyszłościowego gatunku.


DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NASZEGO STOISKA

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Państwu za odwiedzenie naszego stoiska w trakcie trwania Targów w Brlinie.

Były one okazją do spotkania się z grupą naszych stałych klientów i partnerów. Cieszymy się, że prezentowana przez nas oferta spotkała się, z tak dużym zainteresowaniem również wśród nowych klientów.
Mamy nadzieję, że odbyte spotkania i rozmowy będą podstawą do nawiązania owocnej współpracy.
2019-01-16

Fruit Logistica 2019

Zapraszamy do Berlina na Międzynarodowe Targi Owocowo-Warzywne FRUIT LOGISTICA 2019, które odbędą się 6-8.02.2019 roku.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska - hala B, stoisko D-23.
2019-01-08

IPM Essen 2019

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowej Wystawie Ogrodniczej IPM ESSEN 2019 w Niemczech, która odbędzie się w dniach 22-25 stycznia.
Nasze stoisko znajduje się w hali nr 6, na stoisko 6C32.

ZAPRASZAMY!!!

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NASZEGO STOISKA

Targi w Essen, to jedne z największych, światowych targów ogrodnictwa. Około 1600 wystawców z prawie 50 krajów prezentowało tam swoje osiągnięcia i nowości w dziedzinie ogrodnictwa, technologii, florystyki, sprzętu. Prezentowane było ponad 68 000 różnych odmian roślin – wiele z nich to światowe premiery.
Podczas targów odbywało się również wiele konkursów oraz prelekcji. Jedną z nich - pt. "Jagoda kamczacka - nowe odkrycie?"miał przyjemność wygłosć Tadeusz Kusibab.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za wspólnie spędzony czas i rozmowy. Podczas targów nasi goście mieli również okazję spórować soku oraz liofilizowanych jagód  z owoców jagody kamczckiej. Cieszymy się, że nasze nowe produkty, spotkały się z tak pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem.
Do zobaczenia na kolejnych targach!
2019-01-06

NARESZCIE ZAREJESTROWANA !!!

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2018/1991 z dnia 13 grudnia 2018 r. na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2283 owoce jagody kamczackiej (Lonicera caerulea L.) zostały wpisane na listę tradycyjnej żywności. Rozporządzenie to zezwoliło na legalne wprowadzanie ich do obrotu na terenie UE.
Pełna treść Rozporządzenia PDF
2019-01-04

Targi TSW 2019

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2019 (TSW), które odbędą się w dniach 9-10 stycznia 2019.
To już IX edycja targów TSW 2019. Jest to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów warzyw i owoców. Odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, Al. Katowicka 62.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr B15.DZIĘKUJEMY!

W ciągu dwóch dni targi TSW w Nadarzynie odwiedziło 14 735 odwiedzających! Cieszą się one popularnością również wśród wystawców - w tym roku było ich 386. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym za tak duże zainteresowanie naszą ofertą.
Do zobaczenia za rok!

2018-08-02

Zieleń To Życie

Zapraszamy na 26. Międzynarodową Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE, która w dniach 6-8 września 2018 roku odbędzie się w Warszawie w EXPO XXI. To nie tylko targi roślin, ogrodnictwa i architektury krajobrazu, ale również spotkanie profesjonalistów i pasjonatów roślin i ogrodów. W tym roku wystawiamy się na naszym wspólnym stoisku wraz z Gospodarstwem Ogrodniczym Aleksandra Kusibab-Wyka i Marcin Wyka oraz Gospodarstwem Ogrodniczym Waganowice Paulina Kusibab-Popowicz i Mirosław Popowicz Spółka Cywilna

ul. Prądzyńskiego 12/14
Warszawa

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 1.53 w hali H1.
2018-08-02

Flowers Expo 2018

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Flowers Expo 2018 w Moskwie, które odbędą się 11-13 września 2018 roku.
Nasze stoisko M 154.

IEC “Crocus Expo”
Moskwa
Rosja

ZAPRASZAMY!!!
2018-02-01

ZMIANA NAZWY

W wyniku przekształceń zachodzących w naszej firmie od dnia 01.02.2018 roku zmieniamy nazwę na PLANTIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA.
2018-01-09

FRUIT LOGISTICA 2018

Zapraszamy do Berlina
FRUIT LOGISTICA 2018 to Międzynarodowe Targi Owocowo-Warzywne, które odbędą się 7-9.02.2018 roku.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska - hala B, stoisko D20.
2018-01-09

IPM ESSEN 2018

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowej Wystawie Ogrodniczej IPM ESSEN 2018 w Niemczech. Targi odbędą się w dniach 23-26 stycznia 2018. Nasze stoisko znajduje się w hali nr 9, stoisko 9C30.

IPM ESSEN
Norbertstrasse 2
45131 Essen
NiemcyZAPRASZAMY!!!
2017-06-12

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

Odpowiadając na duże zainteresowanie z Państwa strony uprawą jagody kamczackiej serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkółce, który odbędzie się 19.06.2017 roku (poniedziałek; 7.00-15.00). Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję obejrzeć naszą 3 hektarową plantację założoną w listopadzie 2015 roku. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i podzielimy się wiedzą na temat wymagań jagody kamczackiej, technologii jej uprawy, jak i doboru odmian.

Serdecznie zapraszamy!

Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (+48 12 388-92-77)
lub na e-mail: sekretariat@in-vitro.pl


Siedziba szkółki:
Muniakowice 100
32-090 Słomniki
50°17'31"N, 20°06'59"E
2016-11-09

Lilaki

W związku wycofaniem z produkcji  lilaków, informujemy, że w naszym Gospodarstwie będą one dostępne do wyczerpania zapasów. Jednocześnie zawiadamiamy, że będzie można je zakupić w Gospodarstwie Ogrodniczym Aleksandry Kusibab-Wyka i Marcina Wyki (www.goakw.pl).
2016-10-31

Brzozy

Informujemy, że od dnia dzisiejszego, tj. 31.10.20016 roku z naszej oferty zostały wycofane brzozy. Zainteresowanych zakupem niniejszego gatunku kierujemy do Gospodarstwa Ogrodniczego Waganowice S.C. (www.gowsc.pl), które oferuje cały wachlarz odmian w multiplatach.
2016-09-20
WYPRZEDAŻ jagody kamczackiej - odmiana Wojtek

WYPRZEDAŻ jagody kamczackiej - odmiana Wojtek

WYPRZEDAŻ !!!

W związku z wycofaniem z oferty odmiany jagody kamczackiej - 'Wojtek' proponujemy ją Państwu w promocyjnej cenie - 2 zł netto za sadzonkę w multiplacie M-60.
Zapraszamy!
2016-09-08

Nowe Warunki Sprzedaży!

Informujemy, że od dnia 08.09.2016 roku w naszym Gospodarstwie obowiązują nowe Ogólne Warunki Sprzedaży (OWS). Warunki te regulują m.in. zasady składania zamówień, dostawy/odbioru towaru, a także reklamacji. Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją tekstu tutaj.
2016-02-23
Dział sprzedaży GOTK został przeniesiony do Muniakowic 100

Dział sprzedaży GOTK został przeniesiony do Muniakowic 100

Uwaga!


Uprzejmie informujemy, że od dnia 21.03.2016 roku dział sprzedaży został przeniesiony do Muniakowic 100. Również odbiór towaru odbywa się wyłącznie pod adresem Muniakowice 100, 32-090 Słomniki; 50°17'31"N, 20°06'59"E.

Zapraszamy!
2016-02-09

Nowa jakość sadzonek

W 2015 roku wprowadziliśmy nowy standard sadzonek borówki w wielodoniczkach M-84, o pojemności pojedynczej komórki 92 cm3. Większa przestrzeń dostępna dla korzeni sadzonki powoduje, że rośliny są znacznie mocniejsze i mogą być przesadzane bezpośrednio do większych pojemników, np. o pojemności 3-5 L. W sezonie letnim borówka w wielodoniczkach M-84 w naszej szkółce uprawiana jest na otwartej przestrzeni, przez co jesienią rośliny mają zdrewniałe łodygi i są całkowicie mrozoodporne.
Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu.
Oferta

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
2016-02-01

Nowe odmiany kalmii!!

Polecamy nowe odmiany kalmii szerokolistnej, które powiększyły nasz bogaty asortyment. Nowe odmiany hodowli dr. K.-H. Hübbersa (Ideal, Jan’s Delight, Latchmin, Radiata) zachwycają różnorodnością barw i wzorów kwiatów. Zostały otrzymane z krzyżówek dobrze już znanych odmian.
Odmianę Bumblebee wyhodował, Jon Weirether.  Skrzyżowanie odmiany 'Peppermint' z dziką formą pozwoliło na otrzymanie kwiatów o atrakcyjnym, wyrazistym wzorze.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do odwiedzenia naszej galerii.
2016-01-25

IPM Essen

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowej Wystawie Ogrodniczej IPM ESSEN w Niemczech. Targi odbędą się w dniach 26-29 stycznia 2016. Znajdujemy się w hali nr 9, stoisko 9B42.
ZAPRASZAMY!!!
2016-01-12

Jak zakładaliśmy naszą plantację jagody kamczackiej

Nasza pierwsza plantacja jagody kamczackiej powstała w 2015 roku, na powierzchni 5 ha. Ponieważ w Polsce nie ma jeszcze ściśle opracowanych technologii uprawy tej rośliny przy kolejnych etapach zakładania plantacji korzystaliśmy z własnych obserwacji, dostępnej nam literatury oraz z doświadczeń zaprzyjaźnionych plantatorów z Rosji i Kanady, gdzie roślina ta jest uprawiana na przemysłową skalę. Szczegółowy opis etapów zakładania naszej plantacji przedstawiamy Państwu w pierwszym z tego cyku artykule, które będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie internetowej.
W kolejnych, będziemy dzielić się z Państwem naszymi uwagami i obserwacjami dotyczącymi uprawy, prowadzenia plantacji oraz zbiorów jagody kamczackiej.
2015-10-27

Zapraszamy do naszej galerii!
Nowe zdjęcia jagody kamczackiej!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć, w której znajdą Państwo oprócz zdjęć różaneczników, azalii, lilaków i kalmii także ciekawe zdjęcia jagody kamczackiej.

Galeria
2015-07-15

Nowe pomiary zawartości cukru w owocach jagody kamczackiej

Nowa tabela zawiera maksymalne wartości Brix w soku owoców kilku odmian jagody kamczackiej (pomiary wykonane: 01.06-22.06.2015 Muniakowice), jak również wartość Brix w soku mieszanym z jagód odmian syberyjskich (pomiary wykonane: 09.07.2015 Bakczar).
zawartosc_cukru_Lonicera_13-07-2015.pdf

2015-01-09

Nowe odmiany jagody kamczackiej

Wśród licznych odmian jagody kamczackiej nasz asortyment został wzbogacony o rosyjską odmianę Tomiczka oraz dwie nowe odmiany polskie (Wojtek i Zojka).
2014-03-09

\"Różaneczniki i azalie\" Hanna Grzeszczak-Nowak, Piotr Muras

Prezentujemy Państwu najnowszą książkę autorstwa Hanny Grzeszczak-Nowak i Piotra Murasa pt. "Różaneczniki i azalie", która została wydana przez Officina Botanica.
To pierwsza w Polsce próba usystematyzowania tych interesujących roślin pod względem morfologii, pochodzenia, występowania i hodowli podjęta przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie.

Publikacja ta zawiera opisy ponad 110 gatunków, podgatunków i odmian botanicznych z rodzaju Rhododendron oraz blisko 850 odmian różaneczników i azalii, ilustrowanych barwnymi zdjęciami (843 szt.) tych roślin.

Każdej z opisanych odmian towarzyszą piktogramy zawierające najważniejsze informacje. Dzięki temu łatwo i szybko można odnaleźć tak istotne dane jak: wysokość rośliny, termin kwitnienia, kolor kwiatów, stanowisko i wymagania uprawowe, strefę mrozoodporności oraz dodatkowe informacje o cechach szczególnych dla danej odmiany, np. o wonnych kwiatach czy pstrych liściach.
Znajdujący się na końcu książki indeks nazw łacińskich i polskich (ponad 2400 nazw) ułatwia sprawne odnalezienie poszukiwanej rośliny.


Data ostatniej aktualizacji: 2021-10-11

Do góry
O nas  |  Oferta  |  Dostępność  |  Zamówienia  |  Nasza plantacja  |  Aktualności  |  Informacje  |  Galeria  |  Kontakt  |  Linki  |  Mapa strony  |  Polityka Cookies

Copyright © 2013 - in-vitro.pl